• Prace remontowe w szkole

• W budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie trwają - zgodnie z umową podpisaną z Wykonawcą-  prace remontowe polegające na usunięciu wilgotności murów piwnicznych i ich naprawy.

Mimo nadal prowadzonych prac remontowych, szkoła jest przygotowana na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2024/25, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przygotowane sale lekcyjne czekają na uczniów, którzy już 2 września rozpoczną kolejny rok szkolny w murach wieruszowskiego Liceum.

W okresie wakacji zostały wykonane najbardziej uciążliwe prace naprawcze. Były to min.: demontaż warstw posadzkowych, urządzeń sanitarno -higienicznych, instalacji elektrycznych  oraz ścianek działowych w pomieszczeniach piwnicznych. Po wykonaniu poziomych izolacji przeciwwilgociowych w postaci iniekcji, odtworzono większość zdemontowanych  ścian,  położono tynki renowacyjne oraz odtworzono większość instalacji elektrycznych oraz część posadzek.

W chwili obecnej trwa montaż wentylacji, po którym ruszy malowanie ścian oraz montaż płytek podłogowych. Jednocześnie prowadzone są prace na zewnątrz  budynku (założenie  izolacji termicznej ścian fundamentowych zewnętrznych, układanie drenażu opaskowego).

Trwające prace remontowe  oraz  instalacyjne w czasie funkcjonowania szkoły będą organizowane  w sposób nienarażający osób pozostających pod opieką szkoły na niebezpieczeństwo oraz z zastosowaniem szczególnych środków ostrożności. Miejsca prowadzenia prac remontowych zostały już zabezpieczone przed dostępem osób nieuprawnionych, w tym w szczególności uczniów, a teren budowy został wyraźnie oznakowany.

Już w niedługim czasie społeczność szkolna będzie mogła uczyć się i pracować w odnowionych salach.  Część z nich zyska nowe oblicze oraz przeznaczenie. Czekamy na ten moment z niecierpliwością.

Wszyscy uczniowie i pracownicy sa zobowiązani do stosowania się do zaleceń zawartych w Zarządzeniu Dyrektora Nr 17/2024   (  ZARZaDZENIE_Dyrektora_Szkoly.pdf )

Magdalena Stachulec- dyrektor ZSO w Wieruszowie