• Podpisanie porozumienia o współpracy

• W dniu 6 grudnia 2022 r w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Wieruszów zostało podpisane ,,Porozumienie o współpracy” pomiędzy placówkami: Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Wieruszowie oraz Przedszkolem Nr 1 im. K. Bezena w Wieruszowie.

W spotkaniu uczestniczyli:

- Starosta Wieruszowski - Stefan Pietras

- Burmistrz Wieruszowa - Rafał Przybył

-dyrektor ZSO w Wieruszowie – Magdalena Stachulec

-dyrektor Przedszkola Nr 1 im. K. Bezena w Wieruszowie – Urszula Kołodziejczyk.

Zgodnie z zawartym dokumentem współpraca polegać będzie w szczególności na rozwijaniu uzdolnień uczniów oraz wzajemnego wspierania działalności edukacyjnej obu placówek.

Do najważniejszych zadań oby placówek należy organizowanie spotkań z uczniami Liceum oraz wychowankami Przedszkola, wspólna realizacja  projektów i przedsięwzięć, udział uczniów Liceum i wychowanków Przedszkola w organizowanych przez obie placówki akademiach, dniach otwartych lub innych uroczystościach, konsultacji i obustronnej pomocy nauczycieli w opracowaniu treści programowych oraz podejmowania wspólnych przedsięwzięć dydaktycznych.

W ramach podpisanego porozumienia będzie rozwijać się wśród młodzieży i dzieci  postawa zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości i bezinteresowności.

• Wspólne akcje
      • Wraz z przedszzkolakami uczniowie Liceum biorą udział w akcji #szkoładohymnu.

• Akademie
      • Wspólne występy podczas uroczystości szkolnych.

• Wizyty w przedszkolu
      • Uczniowie- jako wolontariusze biorą udział w akcjach  m.in. Mikołajki, Dzień Głośnego Czytania, Dniu Pluszowego Misia i innych.