• 4 października 2023 r. uczniowie klas 3 i 4 mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach z doradztwa zawodowego "Praca przyszłości, zawody przyszłości’’ w Miejsko- Gminnej Bibliotece w Wieruszowie  w ramach inicjatywy ’’Europejski Rok Umiejętności 2023’’. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość uzyskać informacje na temat programów UE i niekonwencjonalnych ścieżkach kariery. Dzięki otrzymanym materiałom licealiści mogli nie tylko wysłuchać o nowych trendach na rynku pracy, ale również aktywnie sprawdzić, jakie mają preferencje zawodowe. Koordynator projektu pokazał młodzieży cały wachlarz możliwości studiów, stypendiów i programów rozwojowycH.

Spotkanie  poprowadził dr Mateusz Konieczny- ocjolog, job-coach, wykładowca akademicki, certyfikowany trener FRIS, ekspert Youth Wiki, założyciel firmy Manufaktura Przyszłości, autor przewodnika edukacyjnego „Praca (w) przyszłości.