• Cele projektu

      • Głównymi celami projektu są:

        ● zrealizowanie w okresie od X.2023 do X.2024 warsztatów dla młodzieży

        ● nawiązanie dialogu i stałej współpracy pomiędzy władzami lokalnymi i młodzieżą w zakresie ekopolityki regionu i polityki jako takiej i faktyczne włączenie młodzieży w takie działania

        ● zainteresowanie społeczności krajowej i światowej możliwościami rozwoju regionów przez

        ● nawiązanie współpracy pomiędzy PL, TR, RO i UE w zakresie ekopolityki, polityki młodzieżowej i uruchomienie stałej współpracy na rzecz włączenia młodzieży w takie działania (w tym celu zaplanowane zostało spotkanie robocze przedstawicieli 3 krajów z młodzieżą po zakończeniu działań projektowych zaś do władz UE wyślemy opracowane w czasie projektu propozycje do ekopolityki regionu jako wzór do naśladowania przez inne kraje UE.

        Uczestnicy to młodzież ze szkół wojewóztwa łódzkiego: Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernikaw Wieruszowie, XXXIII Liceum im. A. Krajowej w Łodzi, Powiatowy Zespół Szkół w Złoczewie.

         Z udziału w projekcie młodzież uzyska certyfikat Youthpass. Jest to narzędzie służące do dokumentowania i uznawania efektów uczenia się, a także kompetencji zdobytych w trakcie projektu. Jest on też częścią strategii Komisji Europejskiej, która ma na celu wsparcie społecznego uznania i rozpoznawalności rezultatów pozaformalnego uczenia się młodych ludzi. Certyfikat jest też dokumentacją osiągnięć zdobytych w trakcie jego realizacji. Uzyskanie przez młodzież takiego certyfikatu ukończenia projektu wpłynie na rozwój mobilności edukacyjnych w przyszłości oraz ułatwi rozsądne zaplanowanie ścieżki kariery zawodowej - być może w dziedzinie prawa czy polityki.

    • Warsztaty XI.2023-XI-2024

      Warsztaty dla uczestników w Łodzi