Cele i założenia projektu
Celem projektu jest promowanie aktywnego udziału osób młodych w życiu demokratycznym poprzez zorganizowanie warsztatów i debat w okresie realizacji projektu na terenie Łodzi. Młodzież spotka się z decydentami, którzy poznają potrzeby młodzieży w zakresie tworzenia polityki. W trakcie projektu zostaną wyłonieni liderzy młodzieżowi, którzy będą swego rodzaju ekspertami dla władz lokalnych i będą wyznaczać kierunki polityki młodzież. tego regionu. Dzięki warsztatom zostaną rozwiązane potrzeby młodzieży: poznanie zasad państwa i prawa Polskiego oraz obywatelskiej inicjatyw ustawodawczej, podnoszenie i zdobywanie nowych umiejętności, zrozumienie zasad dialogu społecznego oraz aktywne włączenie się w tworzenie polityki dla młodych.
Projekt realizowany we współpracy z Fundacją Edu4You, która jest jego głównym koordynatorem.
Nazwa projektu: Erasmus plus, akcja KA3 wsparcie rozwoju polityki i współpracy
Okres realizacji: od 01.03.2021 przez 17 miesięcy
Uczestnicy: młodzież w wieku 15 - 22 lata
Ilość uczestników: 39 z 3 miast: Łódź (XXI LO), Wieruszów (LO im.M. Kopernika) i Wieluń (I LO im.T. Kościuszki)
Warsztaty
W projekcie wzięło udział 39 uczniów z 3 miast: Wieruszów (LO im.M. Kopernika), Łódź (XXI LO), i Wieluń (I LO im.T. Kościuszki).
W projekcie naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2B z profilu społecznego. Przez ostatni rok raz w miesiącu (sobota i niedziela) młodzież spotykała się w Łodzi z decydentami, głównie przedstawicielami Sejmiku Województwa Łódzkiego, aktywnie uczestniczyła w licznych warsztatach, rozwijała swoją wiedzę ogólną i kształciła szereg nowych umiejętności przydatnych w planowanej aktywności politycznej.
Na koniec projektu uczestnicy otrzymali certyfiakty Europass CV oraz Youthpass.