• Podpisanie porozumienia o współpracy

• 24 lutego 2023 r. zawarto porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Opolskim  - Wydział Chemii  a Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie.

W tym wydarzeniu wzięli udział:

- dr hab. Dawid Siodłak, prof. Uniwersytetu Opolskiego, dziekan Wydziału Chemii

- Magdalena Stachulec - dyrektor ZSO

- Stefan Pietras - Starosta Wieruszowski.

Realizacja przedmiotu porozumienia będzie obejmować następujące obszary:

organizację pokazów, warsztatów, wykładów i prezentacji o charakterze dydaktycznym i popularyzujących naukę z udziałem pracowników oraz uczniów i studentów oraz planowanie kariery zawodowej uczniów i studentów.

Ta współpraca na pewno wzbogaci ofertę edukacyjną  dla uczniów, szczególnie profilu biologiczno- chemicznego.

Dzięki nawiązaniu współpracy, szkolna pracownia chemiczna wzbogaciła się o zestaw do destylacji i ekstrakcji, który uczelnia podarowała szkole.

• Przedstawiciele Uniwersytetu Opolskiego - Wydział Chemii w osobach:

- dr hab. Dawid Siodłak, prof. Uniwersytetu Opolskiego, dziekan Wydziału Chemii

- dr hab. Wioletta Ochędzan- Siodłak , prof. Uniwersytetu Opolskiego

przeprowadzili dla uczniów Liceum warsztaty polaczone z prezntacją Wydziału Chemii UO.

Dr hab. Wioletta Ochędzan – Siodłak jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Wieruszowie, wykładowcą UO.  Podczas spotkania z uczniami z sentymentem opowiadała o latach szkolnych, ale przede wszystkim opowiedziała o swojej pracy naukowej na uczelni związanej z polimerami oraz możliwościach zawodowych, jakie daje studiowanie na Wydziale Chemii.  Pani Profesor przedstawiła różne ścieżki rozwoju dla studentów tego wydziału.

• Warsztaty laboratoryjne
        • Uczniowie Liceum profilu biologiczno -chemicznego biorą udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii Uniwerystetu Opolskiego.

• Zajęcia w Liceum
        • Dziekan Wydziału Chemii Uniwerrsytetu Opolskiego pan Dawid Siodłak przedstawił młodzieży Liceum ofertę edukacyjną uczelni.