• Francja

•  W dniach 16.05.2022- 20.05.2022 uczniowie "Kopernika" goszczą w partnerskiej szkole Clermont- I'Hérault.
         Część uczniów zna się już, dzięki wcześniejszej wizycie w Wieruszowie, która miała miejsce jesienią 2021 r. Od poniedziałku wszyscy uczestnicy rozpoczęli pracę nad kolejnymi założeniami programu Erasmus + „EUROHOPE”. Tym razem są to:
        a) Pokój, sprawiedliwość i silne instytucje (cel 16.)
        b) Życie pod wodą (cel 14.)
      • Paryż

• Pierwsze dwa dni pobytu we Francji uczniowie spędzili w Paryżu- grupa w ciągu intensywnego zwiedzania zobaczyła Katedrę Notre-Dame de Paris, Luwr, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Panteon. Obowiązkowym punktem programu była wieża Eiffla. Wszyscy do perfekcji opanowali poruszanie się paryskim metrem. Paryż jako stolica światowej mody, miasto zakochanych, zachwycił wszystkich swą niepowtarzalną atmosferą.
        W stolicy Francji grupa spotkała absolwentkę Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Wieruszowie- Natalię Krawczyk, która jest obecnie studentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w Paryżu realizuje program Erasmus+ dla studentów.
  • Szkoła partenrska w Clermont- I'Hérault.

• 16.05.2022- dzień pierwszy
      • 17.05.2022- dzień drugi