Strona główna
"Zielona Misja"- projekt ekologiczny
W ramach projektu Mikrogranty Wieruszów 2026 pt.: „Zielona Misja” zrealizowano pierwsze warsztaty ekologiczne poświęcone zwiększaniu bioróżnorodności i podniesienia świadomości ekologicznej młodzieży.
10Młodzież aktywnie włączyła się w działania na rzecz lokalnego środowiska, sadząc drzewa, krzewy i zioła oraz zakładając łąkę kwietną przyjazną owadom zapylającym.
„Tydzień dla Bezpieczeństwa”
W ramach programu „Tydzień dla Bezpieczeństwa” uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym poświęconym najważniejszym zagadnieniom związanych z bezpieczeństwem na co dzień i podczas wakacji. Spotkanie poprowadził rzecznik KPP st. asp. Piotr Siemicki.
Podczas zajęć młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze, przypominając sobie zasady odpowiedzialnego zachowania jako piesi, rowerzyści i uczestnicy ruchu drogowego. Omówiono również najczęstsze przyczyny wypadków oraz sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji.
Warsztaty „Młodzi Świadomi"
W naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjno-profilaktyczne „Młodzi Świadomi”, które poprowadziła pani Anna Smolis Z PSSE w Wieruszowie. Spotkanie zostało zorganizowane w celu poszerzenia wiedzy uczniów na temat zdrowia oraz kształtowania odpowiedzialnych postaw związanych z profilaktyką chorób zakaźnych.
Konkurs krasomówczy Public Speaking Contest
9 czerwca uczniowie naszej szkoły – Anna Sęk oraz Konstanty Brzeziński – reprezentowali placówkę podczas regionalnych eliminacji ogólnopolskiego konkursu krasomówczego w języku angielskim IATEFL Poland Public Speaking Contest, które odbyły się we Wrocławiu.
1Konkurs IATEFL Poland Public Speaking Contest jest prestiżowym wydarzeniem skierowanym do młodych adeptów języka angielskiego. Jego celem jest rozwijanie umiejętności publicznego występowania, budowanie pewności siebie oraz kształtowanie kompetencji komunikacyjnych, które są niezwykle cenne zarówno w edukacji, jak i w przyszłym życiu zawodowym.
„Diagnoza Młodzieży 2026. Zetki w Łódzkiem”
1 czerwca 2026 r. w Łodzi, w auli Akademii Sztuk Pięknych, nasi uczniowie – Julia Mączka i Szymon Cichosz – pod opieką p. Martyny Garczarek wzięli udział w forum dyskusyjnym „Diagnoza Młodzieży 2026. Zetki w Łódzkiem”
3Głównym gościem wydarzenia była Ministra Edukacji Narodowej - pani Barbara Nowacka, która odpowiadała na pytania młodzieży. W forum uczestniczyło ponad 400 uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa łódzkiego.
"Zhakuj dezinformację. Nie daj się nabrać w sieci"
Uczniowie Liceum wzięli udział w warsztatach dotyczących dezinformacji pt. " Zhakuj dezinformację. Nie daj się nabrać w sieci" w ramach projektu edukacyjnego rozwijającego krytyczne myślenie i walkę z fałszywymi wiadomościami w internecie.
1W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowych, sztucznej inteligencji oraz mediów społecznościowych umiejętność weryfikowania informacji staje się jedną z kluczowych kompetencji współczesnego człowieka. Podczas warsztatów uczniowie poznali mechanizmy powstawania i rozpowszechniania dezinformacji, a także dowiedzieli się, jak działają algorytmy mediów społecznościowych oraz w jaki sposób wpływają one na odbiór treści i kształtowanie opinii.
Piknik Rodzinny „Bawimy się mądrze” – wyjątkowe święto z okazji Dnia Dziecka
W sobotę teren naszego Liceum zamienił się w niezwykłą przestrzeń pełną atrakcji, edukacji i dobrej zabawy. Z okazji Dnia Dziecka odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Bawimy się mądrze”, który zgromadził licznych mieszkańców, uczniów oraz ich rodziny. Tegoroczne wydarzenie przeniosło uczestników w świat średniowiecznych rycerzy, alchemików i dawnych tradycji, łącząc rozrywkę z nauką oraz aktywnym spędzaniem czasu.
Chillout z Kopernikiem
Z okazji Dnia Dziecka na terenie szkoły odbył się wyjątkowy piknik integracyjny „Chillout z Kopernikiem”, przygotowany dla młodzieży licealnej oraz przedszkolaków z Przedszkola Nr 1 im. Krzysztofa Bezena w Wieruszowie. Był to dzień pełen radości, wspólnej zabawy i integracji.
3Na uczestników czekało wiele atrakcji sportowych i rekreacyjnych. Dzieci oraz młodzież brały udział w grach i zabawach ruchowych na boisku, aktywnościach na korcie tenisowym oraz pokonywały przygotowany tor przeszkód. Wspólne konkurencje dostarczyły wszystkim mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii.
Grupa Erasmus+ w Turcji
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie wzięli udział w międzynarodowej wymianie młodzieży w ramach programu Erasmus+, odwiedzając Turcję – İnegöl, Bursę oraz Stambuł. Był to czas intensywnej nauki, poznawania kultury oraz budowania międzynarodowych relacji.
Naszą szkołą partnerską było Liceum Nauk Społecznych im. Halila İnalcıka w Inegol, Bursa. Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach szkolnych razem z tureckimi rówieśnikami. Brali udział w lekcjach geografii, literatury, historii, religii, a także mieli okazję zetknąć się z językiem osmańskim. Ważnym elementem wizyty było również zaprezentowanie własnej szkoły i kraju – uczniowie przygotowali prezentacje o Polsce, Wieruszowie oraz swoim liceum. Nie zabrakło także warsztatów artystycznych.
"Kopernik" wśród najlepszych w regionie łódzkim!
Wielki sukces odnieśli uczniowie Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie, którzy zostali laureatami etapu regionalnego II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Silni Polską!".Uroczysta gala podsumowująca zmagania odbyła się w maju 2026 roku, w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi.
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie odbyła się powiatowa akademia upamiętniająca 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W wydarzeniu uczestniczyli:
- przedstawiciele władz samorządowych szczebla gminnego i powiatowego na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Szymankiem oraz Starostą Wieruszowskim Stefanem Pietrasem;
Uroczysta Aleja Gwiazd ,,Kopernika"
,,Nadszedł dzień, który jeszcze niedawno wydawał się odległą przyszłością. (...)W tym dniu dzwonek nie wzywa nas już na zajęcia, lecz ogłasza koniec pewnego etapu. (...) Stojąc tutaj, czujemy smutek z powodu bezpowrotnego końca wspaniałego czasu i niepewność przed czekającą nas przyszłością i wyborami.
Bieg Erasmusa
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Biegu Erasmusa – ErasmusRun - „Solidarność & Sprawiedliwość”.
3Bieg Erasmusa 2026 (X edycja) to ogólnopolskie wydarzenie sportowe organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Zadaniem uczestników- czteroosobowej drużuny- było pokonanie w ciągu minimum 15 minut jak najdłuższego dystansu. a wynik drużyny to łączna odległość pokonana w ciągu 60 minut
Współpraca Liceum z kosmetologiem
Uczniowie Liceum mieli okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych w gabinecie kosmetologa Aleksandry Kupczak, podczas których poznali nowoczesne zabiegi pielęgnacyjne twarzy oraz zasady profesjonalnej pracy w branży beauty.
3To już kolejna wizyta uczniów Liceum w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z różnymi zabiegami na twarz, m.in.:
Spotkanie z policjantem
Młodzież klas czwartych miała okazję uczestniczyć w ciekawym spotkaniu z przedstawicielem KPP w Wieruszowie. st. asp. Piotrem Simickim, który opowiedział o pracy oraz możliwościach awansu w tej służbie, procesie rekrutacji, szkoleniach oraz codziennych obowiązkach policjanta.
To była świetna okazja, aby lepiej poznać zawód, który łączy odpowiedzialność z chęcią pomagania innym
Logowanie
Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych

